Українська Суспільна Ініціатива

МВФ очікує в 2020 році потужну глобальну рецесію через коронавирус

Згідно з прогнозами МВФ, світову економіку в 2020 році спіткає найсильніша рецесія з часів Великої депресії. Однак уже в наступному році очікується відновлення кон'юнктури - якщо вдасться впоратися з вірусом.

МВФ очікує в 2020 році потужну глобальну рецесію через коронавирус

У зв'язку з пандемією коронавируса Міжнародний валютний фонд вважає, що світову економіку в цьому році очікує рецесія. Згідно з останнім прогнозом розвитку кон'юнктури (World Economic Outlook: The Great Lockdown), оприлюдненим у вівторок, 14 квітня, глобальний обсяг економіки скоротиться на 3 відсотки, що стане ще гіршим показником, ніж після світової фінансової кризи 2008/09 років, і найбільш різким спадом з часів Великої депресії.

У січні МВФ прогнозував на 2020 рік глобальне зростання в 3,3 відсотка. Однак світ кардинально змінився за квартал, що пройшов з моменту останнього оновлення WEO, відзначають автори документа.

При цьому в майбутньому році МВФ очікує істотного оздоровлення світової кон'юнктури - за його розрахунками, економічне зростання складе 5,8 відсотка в порівнянні з 2020 роком. Однак умовою для здійснення цього прогнозу економісти фонду називають те, щоб у другій половині поточного року в значній мірі вдалося взяти пандемію під контроль і економічна діяльність відновилася.

В єврозоні, за прогнозом МВФ, спад ВВП складе 7,5%, в Німеччині - 7%, а в Італії - 9,1%. У 2021 році економіка єврозони може вирости на 4,7%, ФРН - на 5,2%.

Зниження російської економіки в поточному році прогнозується на рівні 5,5%, в Україні - 7,7%, Білорусі - 6%. Однак вже в наступному році економіки цих країн також, як передбачається, повернеться в зону зростання: ВВП в Росії і Білорусі збільшиться на 3,5%, в Україні - 3,6%.

Про автора:
Читайте інші публікації автора:
Верховна Рада в ніч з 30 на 31 березня 2020 року усе ж таки зняла мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Через коронавірус закрили великий оптовий ринок в Херсонській області, влада просить не панікувати
В зв'язку з карантинними заходами в Україні все більше людей потребують соціальної підтримки з боку Держави.
Сполучені Штати призупинили внески до Світової організації охорони здоров'я (ВООЗ).
На облік в ДСЗ щодня стають до 7 тис. осіб, але пік безробіття буде після карантину. Про це заявив екс-голова Держслужби зайнятості
З 16 квітня посилять контроль на постах на всіх в'їздах в місто Київ в зв'язку з поширенням коронавируса.
Згідно з прогнозами МВФ, світову економіку в 2020 році спіткає найсильніша рецесія з часів Великої депресії.
Водночас уряд радить носити захисні маски чи респіратори скрізь на вулиці, аби випадково не опинитися в «громадському місці» і не порушити
11:40
RSS
Ще ніхто не коментував. Будьте першими!
Завантаження...